Урбани вести

ПОДГОТОВКИ ВО ПРЕСРЕТ НА ПРАЗНИЧНИОТ ВИКЕНД

Екипите на општинските јавни претпријатија во координација со Организациониот одбор, денес започнаа да ги реализираат активностите кои се дел од техничката подготовка за одбележување на празникот Богојавление Водици во Охрид.

На потегот околу градското пристаниште постевени се тезги на кои ќе се служи топла ракија и вино, а поставени се и соодветни заштитни огради во делот на крајбрежјето.

Исто така во пресрет на празничниот викенд кога во Охрид се очекуваат голем број на гости, извршено е чистење и уредување на јавните површините на трите приоди кон градот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Убиство или самоубиство во Охрид?!

saso user

ГРАЃАНСКИ ФОРУМ СО ПРЕТСТАВНИЦИ НА МЕСНИТЕ ЗАЕДНИЦИ

saso user

ОХРИД ГО ПРАЗНУВА 2-РИ АВГУСТ-ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА

saso user