Свет

Се огласи Меган Маркл

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл денеска изјавила дека не и било забрането да учествтва на состанокот во Сандрингем, туку дека таа и Хари одлучиле дека не е неопходно да се вклучат од Ванкувер.

Со тоа таа ги демантира информациите дека и било забрането преку телефон од Канада да се вклучи во состанокот, пренесува „Daily Mail“.

Портпаролот на Кенсингтонската палата изјавил дека војводата и војвотката од Сасекс одлучиле дека не е неопходно таа да се вклучи во состанокот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во 21. век повеќе од две милијарди луѓе живеат без вода

saso user

Шокантни тврдења за трагедијата на „Титаник“: Бродот не потонал откако удрил во леден брег, туку нешто многу полошо ВИДЕО

saso user

Шкотска бара референдум за независност во 2020 година

saso user