Македонија

Јанева останува во куќен притвор

Ексшефицата на Специјалното јавно обвинителство катица Јанева останува во куќен притвор. Апелацискиот суд ја одбил жалбата на Јанева да се брани од слобода, јавуваат медиуми.

Јанева во случајот „Рекет“ е обвинета за злоупотреба на службената положба и овластувања.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кирацовски е шеф на Изборниот штаб на СДСМ за претседателските избори

saso user

Од 1 јануари почнува транзитната испорака на природен гас од „Турски поток” кон Грција и Македонија

saso user

Разрешен Арбен Зибери од Центарот за јавно здравје, на негово место Александар Стојанов

saso user