Бизнис

Поскапе мазутот, цената на горивата останува иста

Цените на горивата остануваат исти, а од полноќ поскапува само мазутот М-1 НС за 1,877 денари за килограм, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Новата малопродажна цена на мазутот М-1 НС изнесува 40,424 денари за килограм.

Малопродажната цена на на „еуросупер БС-95“ останува 68 денари за литар, „еуросупер БС-98“ и понатаму ќе се продава за 70, „еуродизел (Д-Е V)“ за 62,5, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 51,5 денари за литар.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ПОГРЕШНАТА ПОЛИТИКА НА МЗШВ ГИ УНИШТИ ОВОШТАРИТЕ, ВРАЌАЊЕ НАЗАД НЕМА !

saso user

ОСМАНИ:КОМПАНИИТЕ ГИ ПРЕПОЗНАВААТ БЕНЕФИТИТЕ ОД ИПА ФОНДОВИТЕ, СО ЕФИКАСНА ИСКОРИСТЕНОСТ НА ИПАРД, АГРОСЕКТОРОТ ЌЕ СЕ ПОДГОТВИ ЗА ПРИСТАП ВО ЕУ

saso user

Бундесбанк најави дека германската економија ќе влезе во рецесија во третиот квартал

saso user