Балкан

Осомничениот за трикратното убиство во Сплит однесен во болница

Филип Завадлав (25), главен осомничен дека го стори трикратното убиство во Сплит е префрлен во болница.

Како што јави дописникот на МИА оа Загреб, тој денеска поради влошената здравсtвена состојба не бил во можност да го даде својот исказ во спlитското Oбвинителство.

Хрватските власти потврдија дека тој ќе биде прфрлен во затворската болница во Загреб.

Тој не бил во состојба да одоговори и пред полицијата веднаш по вчерашното апсење, а според непотврдени инфорmации на затворските чувари само им зборувал за самоубиство.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Блиц“: Србија прва во Европа по смртност поради загадување

saso user

Мицотакис: Европа одредени земји третира како соодветен „паркинг простор“ за бегалци и мигранти

saso user

Тон кокаин и 3 милиони евра запленети при шверц на Балканот

saso user