Сцена

Експлозија од радост на тимот на „Медена земја“: Не ми се верува ВИДЕО

Не ми се верува. Ова беше првата реакција на тимот на „Медена земја“ откако ја слушнаа веста дека нивниот документарец влезе во изборот на двојна номинација за наградата „Оскар“ – најдобар документарен филм и најдобар странски филм.

Кинематографот Самир Љума на својот профил на Фејсбук објави видео од исчекувањето на номинациите и радоста дека нашиот филм ќе се бори за оваа престижна награда.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Груевски ќе ја пее химната на Мечкин Камен, а ќе настапи и во чест на Тоше

saso user

Бред Пит тајно ѝ ги истегнал ушите на Џенифер Анистон

ohrid_user

Меган и Хари на бебето ќе му дадат невообичаено име кое го сакала принцезата Дајана

saso user