Спорт

Еве кои се судиите за клучниот меч против Австрија

Бојан Лах и Давид Сок од Словенија ќе ја делат правдата на дуелот од групата „Б“ помеѓу Северна Македонија и Австрија од третото коло на Европското ракометно првенство.

На „жолто-црвените“ им треба задолжителна победа против домаќинот, ако сакаат да се надеваат на пласман во следната фаза од континенталното натпреварување.

Дуелот утре се игра во „Штрадхале“ во Виена со почеток од 18,15 часот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Шампионот Голден Стејт поразен од најслабиот тим на Западот, Феникс

saso user

Синот на црногорското МВР ги плукаше кошаркарите на Црвена ѕвезда

saso user

Имаме златни момчиња од Специјалната олимпијада на игрите во Аду Даби

saso user