Урбани вести

ДОДЕЛЕНИ НАГРАДИТЕ ЗА НАЈУБАВО УКРАСЕНИ НОВОГОДИШНИ ДВОРОВИ

Секретарот на Општина Охрид Игор Бежоски, денес ги додели наградите за најубаво украсени новогодишни дворови. По пристигнатите апликации, комисијата ги одбра трите најубаво украсени дворови. Првото место им припадна на Иванка и Бруно Гигер, второто место го освои Јована Бандилоска Јованоска, а третото место е на Клаудија Арсенова и  годинава за првпат беше доделено за најубаво украсен балкон.

Прво место
Второ место
Трето место

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ифтарска вечера под покровителство на Турската амбасада

saso user

Куманово – Град на Култура за 2019 година

saso user

ЗАЕДНО НАПРЕД ЗА ОХРИД,ЗАОКРУЖИЈА СВОЈАТА ИДНИНА , ЗАОКРУЖИ БР 7

saso user