Досие Македонија Топ вести

ХЕРМАФРОДИТОТ СОЗДАДЕН ЗА ПАД НА ЗАЕВ И ПОВРАТОК НА ГРУЕВСКИ.

Кога не поминаа спинованите лаги, изработени и лиферувани до македноските „новинарчиња“, дека Боки 13 имал 12 часовен исказ пред обвинителката Вилма Рускоска, на која средба наводно, Боки 13 изнел факти и докази за други замешани во „Рекет“, се докажаа како крајно невистинити и манипулаторски создадени со една  единствена цел, да се удри по актуелната власт.

ХЕРМАФРОДИТ СОЗДАДЕН ЗА ПАД НА ВЛАСТ И ПОВРАТОК НА ГРУЕВСКИ.

Доколку се погледне наназад историски за период  од 15 години, нештата ќе станат многу појасни. Зошто никој до сега по падот на режимот на криминалецот со судска тапија Никола Груевски, не го поставил основното прашање, како во време на режимот функционирала Рекет службата на ВМРО ДПМНЕ? Кој биле истурените рекет играчи на „преродбениците“ ? Кој биле таргети на рекетот ?

Доколку сето тоа добро се обработи криминалистички (тоа требеше веднаш да си го сработи ЈО од зародиш на рекетот), тогаш јасно ќе се увиде појава на еден лик ,хронолошки полни 15години,неговото име е’ Зоран Милевски – Кичеец.Кичеец останува фронтмен на сите рекетарски подвизи на „преродбениците“ и единствено тој за време на владеењето на ВМРО ДПМНЕ и покрај безбројните недоразбирања со Мијалков, тепачката пред „Сушико“ со Камчев, Кичеец останува и понатака недопирлив за органите на прогонот, све додека не се отвори аферата „Рекет“ која доби меѓународни размери!?

Во суштина рекетот во Македонија функционира од нејзиното осамостојување, но Крешендо достигнива од 2009 година ,па се до 2019 година. Она што само на лаиците може да им остане непознато, претставува фактот, а од кој нема бегање, рекетот е спонзориран директно од Никола Груевски.

Како што и објавивме    Никола Груевски е едонствениот лик ,кој стои како главен лик од кој произлезе „Рекет“.

Од кога паднаа во вода приказните објавени во пооделни медиуми, а кој патем се под директна контрола на Груевски и ВМРО ДПМНЕ, дека нивниот Боки 13 пропеал некаква си песничка пред Рускоска, изнесената лага, која патем мораше и самите тие да ги проголтаат сите гомненици кој ги усрале со нивната квази „ексклузива “, веднаш се поита кон План Б,а тоа е да се амортизира штетата која се нанесува од лиферуваната лажна вест.

БОКИ 13 НЕ ПЕЕЛ ПРЕД РУСКОСКА , САКАЛ ДА ПЕЕ ПРЕД ЈОВЕСКИ ?!

Боки 13 не давал искази пред обвинителката Вилма Рускоска, а нема дадено никакви докази и пред било кој друг обвинител,тоа е факт од кој нема бегање.

Смешна и комична е и изјавата на бранителот на Боки 13, адвокатот Сашо Дуковски, кој во соопштение до медиумите, ги отфрли како ноторна невистина исказите на републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески дека Бојан Јовановски не барал средба со него за да сподели доверливи информации?! Вистина е дека Боки 13, преку затворската служба на Затвор Скопје испратил писмо до Јовевски, на кој се жалел на здравствениот третман во Затвор Скопје.

На бранителот на Боки 13 Сашо Дуковски, повеќе од јасно му преставува фактото, дека доколку неговиот клиент Боки 13 сака да оствари средба со надлежен обвинител, а во врска со некаков нов негов исказ поткрепен со докази за нови лица инволвирани во „Рекет“, а и други кривични дела, тоа може да го стори преку барање од затворската служба да известат  надлежен обвинител, преку барање на неговиот бранител адвокат Сашо Дуковски, но истото може да го направи и на самото судско рочиште. Државниот Обвинител Јовевски не преставува некаков си Lek specijalis во јавното обвинителство и крајно несериозно и дилетански е некакаква си хермафродитна правна норма да измислиме, која патем ќе има важност исклучиво за Боки 13?! За мене постапката на бранителот на Боки 13, адвокатот Сашо Дуковски од друг агол е разбирлива, тој си е занаетчија, си наплатува услуги, колку барања ќе има неговиот Клиент Боки 13, толку тој ќе направи, но дали се основани или не, тоа е небитно, битно е бојата на парите.

РЕМЕНСКИ СЕ ДОДВОРУВА ДО ВМРО ДПМНЕ ?!

Полека но сигурно актерите во „Рекет“ сами си илегуваат на површина , не останало ништо скриено, посебно кога големата „тајна “ ја знаат повеќе лица. Една изјава на обвинета во „Рекет“, патем потпретседателка на собрание и до вчера висок функционер во партијата на власт Фросина Ташеска Ременска, ќе ја открие правата слика за „Рекет“.Имено Ременски во една нејзина изјава ќе истакне : “Се надевам дека со новиот технички министер во МВР ќе имам добра соработка“??

Ваквата изјава на Ременски, јасно укажува само на еден факт, а тоа е дека сите оние лица замешани во аферата „Рекет“, спас бараат токму во ВМРО ДПМНЕ и творецот на „Рекет“ криминалецот со тапија Никола Груевски. Според учесниците во аферата „Рекет“ за нив единствен спас гледаат во пвраток на нивниот рекетарски идеолог Никола Груевски.

ДОКОЛКУ ОЈО ПОСТАПЕШЕ ПО ДОПРЕН ГЛАС ПРЕД 2 ГОДИНИ ,„РЕКЕТ“ ЌЕ СЕ СТОПИРАПЕ ВО НЕГОВИОТ ЗАРОДИШ.

Пред нешто повеќе од две години, бев во прилика да дознам прв за рекетарските пдовизи на дружината „Хермафродити“.Тогаш прв обајвив за рекетарскиот поход на хермафродитите, кој бараа поголеми суми на пари од бизнисмени, мафтајќи со некакви си документи обезбедени од СЈО според нивните кажувања до нивните жртви.Од како објавив за рекетот на Боки и дружината , започна невидена хајка против мене , која резултираше со еден крајно монструозен напис против членови на мојата фамилија на порталот „Мактел“ на она најголемо рекетарско зло Саше Иваноски. По пдонесената Кривична пријава против Иваноски, самиот јавен обвинител во Охрид кој го водеше предметот, јасно ми даде до знаење, дека ќе мора да го ослободи Иваноски, имал големи притисоци?! Тогаш ми стана јасно од каде будалетинката ја црпи својата забегана моќ ,но веднаш поднесов приватна тужба, која и по 16 месеци Основниот Суд во Охрид не закажал ниту едно рочиште?! Но не е само будалетинката во прашање од медиумскиоот свет, не може Сашо Орданоски да глуми лудило, кое патем дебело си го наплатува, дека ниту тој, а ниту Кабранов не знаеле за рекетирањето?!Небаре Боки 13 имал рудник за Кокаин, па така им делел плати по 5000 евра, а попатно на Кабранов му подарил и возило Мини Купер и така целиот модернистички го брендирал, онака од љубоФ?! Нешто што малкумина го нзаат и за учеството на Сашо Ордановски во Цивил за време на падот на Груевски, е тоа што Орданоски од Цивил си наплатуваше по 3000 евра месечно за неговите говори, додека останатите учесници на панел дискусиите Цивил им плаќаше надоместоци само за превоз по 4.000,оо денари.Толку за евро патриотизмот на Орданоски.

Продолжувам, онака празнично, ќе ви објаснам кој се фаци од естрадата и бизнисот уживале во благодетите на Боки Тредичи. Ало Будимпешта, Охрид Колинг.

Сашо Денесовски -Лично

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Одобрени 931 специјализација и 130 супспецијализации

saso user

ОСМАНИ: ВЛОЖУВАЊЕТО ВО ЕВРОПСКИ ЗНАЕЊА Е НАЈДОБРАТА ИНВЕСТИЦИЈА ДЕНЕС

saso user

Облачно со дожд и снег на планините

saso user