Свет

Борис Џонсон ги служеше ручек британските војници во Естонија (ВИДЕО)

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска за време на посетата на мисијата на НАТО во Естонија им служеше празничен ручек на британските војници и им посака Среќен Божиќ.

– Она што го правите е исклучително важно затоа што сите во нашата земја можат да го слават Божиќ во мир и безбедност. Тоа покажува дека НАТО делува и дека ние во нашата земја сме апсолутно посветени на алијансата – рече Џонсон.

Околу 850 британски војници се во Естонија и се најголемиот британски контингент во Европа.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Повторно паѓа популарноста на Макрон

saso user

Скотланд јард се закани на медиуми поради скандалот со британскиот амбасадор во САД

saso user

Папата Франциско повика за организирање хуманитарни коридори за мигрантите

saso user