Сцена

На Дарко Лазиќ му откажуваат бубрезите и срцето

На српскиот пејач Дарко Лазиќ здравјето повторно сериозно му е нарушено, поради моменталната тежина.

– На Дарко му откажуваат виталните органи. Најзагрозени му се бубрезите и срцето. Постојано го притискаат градите и се гуши, а го боли и целата лева страна. Тој може да ослабе, но салото ќе остане да му виси, затоа најдобро решение е да ја промени исхраната и да оди на липосукција – вели негов пријател за „Свет“.

Тој додава и дека толкав притисок не можат да издржат ни неговите колена, ни нозете, а камо ли вештачкиот колк.

ФОТО: Твитер/Принтскрин

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Селма Блер прв пат зборуваше јавно за тоа како е да се живее со мултиплекс склероза (ВИДЕО)

saso user

Актерката Камерон Дијаз стана мајка на 47 години

saso user

Северина: Мојот син не сака да оди во училиште, тимот на Милан Поповиќ го негира тоа

saso user