Урбани вести

ОХРИД БЛЕСНА ВО НОВОГОДИШЕН СЈАЈ

Охридската чаршија и плоштадот Св. Климент Охридски блеснаа во новогодишен сјај. Накитени со новогодишни реквизити се и останатите делови од централното градско подрачје, кружните токови и главните  сообраќајници во градот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОХРИДСКИТЕ КОЛЕДАРИ ГО НАЈАВИЈА ХРИСТОВОТО РАЃАЊЕ

saso user

ПОГОЛЕМА ИСКОРИСТЕНОСТ НА ИПАРД ПРОГРАМИТЕ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИТЕ АКТИВНОСТИ

saso user

Георгиески: Работиме посветено во развојот на Образованието, создаваме капитални вредности за модерно образование на нашите најмлади

saso user