Балкан

Нов земјотрес од 4,8 степени на Крит

Уште еден земјотрес, со интензитет од 4,8 степени, го погоди утрово Крит, соопшти атинскиот Геолошки институт.

Епицентарот се наоѓал во морето, 12 километри југоисточно од Закрос.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Тоа е втор потрес кој во последните 24 часа го погоди грчкиот остров. Вчерашниот земјотрес беше со интензитет од 5,3 степени.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Албански специјалци ќе го контролираат аеродромот во Тирана

saso user

Здравствени протоколи за работа на хотелите и туристичките објекти во Грција

saso user

Апел на Мета: Сега е време, по 19 октомври ќе биде предоцна

saso user