Македонија

Магла кај Страцин, на Попова Шапка и на Ѓавато

Намалена видливост поради појава на магла од 100 до 150 метри вечерва има на патниот правец Куманово – Страцин, а од 10 до 15 метри на патот с. Лисец – Попова Шапка, информираа АМСМ.

Намалена видливост до 100 метри има и на планинскиот превој Ѓавато. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

За Џафери казната за знамето треба да е поблага, за играорецот Господ на Албанците им го дал Охрид

saso user

Заев – Рикер: Датумот за старт на преговорите со ЕУ е од интерес и на САД

saso user

Мицкоски и со протести ќе бара предвремени избори

saso user