Урбани вести

Утре во Белчишта ќе се одржи инфо сесија за ЕУ ИПА 2020 проекти

Утре (12.12.2019) со почеток во 10:00 часот во просториите на општина Дебрца, ќе се одржи инфо сесија за ЕУ ИПА 2020 проекти.

Сесијата ќе ја водат консултанти ангажирани од Делегацијата на ЕУ во Република Северна Македонија. Целта на состанокот е да се слушнат најразчични идеи и мислење од различни целни групи, за финансирање на нови иновативни проекти кои ќе бидат финансиранин од ЕУ.

Општина Дебрца ги поканува сите НВО, месни заедници, граѓански форуми, здруженија, приватни компании и останати лица кои се заинтересирани со своите идеи да допринесат за развој на идните проекти во општина Дебрца.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Се е подготвено за „Денот на Хуманизмот во Охрид „ Проф. Др Јован Стојаноски 2019“, посебна благодарност на хуманите лица и компании

saso user

Пендаровски: Музиката на Ванеса е гласно сведоштво дека наместо да се исклучуваат, различните култури можат да се надополнуваат

saso user

Градоначалникот Ногачески оствари средба со учениците од ОУ “Дебрца” кои учествуваа во Еразмус + програмата

saso user