Спорт

Официјално, Гатузо нов тренер на Наполи

Џенаро Гатузо од вечерва е нов тренер на Наполи, објави на својот Твитер клубот од Неапол.

Гатузо на тренерската функција го наследува Карло Анчелоти кој вчеравечер доби отказ.

Вчера Наполи го совлада Генк (4-0) во Лигата на шампионите и избори осминафинале во елитното натпреварување.

Претходно, 41-годишниот Гатузо беше преводник на Сион, Палермо, ОФИ, Пиза и Милан со кого минатата сезона го освои петтото место во Серија А и не се пласира во Лигата на шампионите.

Фото: EPA/FACUNDO ARRIZABALAG

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кошаркари и кошаркарки на кампот од развојниот проект „Заедно до М16“

saso user

Малдини за мониторингот: Не сум изненаден од потегот на УЕФА

saso user

Доколку добие повик Меси ќе се врати во репрезентацијата

saso user