Здравје

Исчистете го црниот дроб со само една голтка

Црниот дроб во нашиот организам има улога на прочистувач. Учествува во процесот на обновување на крвта, помага во зајакнување и стимулација на варењето во организмот, ја чисти крвта и ги елиминира токсините од неа.

Најдобриот начин за превенција на здравјето на црниот дроб е неговото секојдневно чистење – секое утро на празен стомак, пијте по една лажица маслиново масло измешано со една лажица сок од лимон. Потоа можете да уживате во појадокот.

По еден месец ќе почувствувате промена. Вашиот изглед ќе се подобри, темните кругови под очите ќе исчезнат, тенот ќе ви стане свеж и ќе изгледате подмладени. Цревата ќе работат како часовник, ќе заборавите на запекот и дигестивните проблеми.

Ќе се чувствувате здраво и со многу енергија.

Фото: Pixabey

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Кафето со млеко содржи повеќе заситени масти отколку порција помфрит

saso user

Еве зошто тврд сапун е најдобриот избор во бања

saso user

Енергетските пијалоци можат да предизвикаат срцеви проблеми

saso user