Балкан

Изборниот автобус на Колинда удри во автомобил, повредено е дете

Автобусот на актуелната претседателка и кандидатка за претседател на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ вчера доцна попладне имал сообраќајка во Крапинско-загорската жупанија.

Возачот на автобусот во кој била и Колинда удрил во возило кое било на патот по што продолжил. Оштетената Силвија Солдо во разговор за РТЛ рекла дека несреќата се случила на „незгодна и доста тесна улица“.

– Јас и синот бевме во автомобилот и забележавме дека претседателската поворка оди кон нас. Пред нас имаше автомобил кој сврте малку во десно- рекла Солдо и додала:

– Удрен е целиот лев дел од автомобилот, откорнат е ретровизорот, а најмногу е оштетена задната врата каде седеше мојот син. Тој малку удри со коленото. Малку го боли па мора на преглед кај хирург – рекла Солдо.

Жената повикала полиција, која направила увид.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Протести во Гроцка и на СзС и на СНС, оставка на претседателот на општината

saso user

БиХ ќе го има најголемиот тунел во регионот – ќе биде долг повеќе од десет километри

saso user

Хорор во Босна: Брат и сестра пронајдени мртви, на мажот му недостасувале делови од телото

saso user