Македонија Топ вести Урбани вести

(Галерија)Општина Охрид со најуспешна Јавна Расправа за буџетот во севкупната историја на Македонија и пошироко.

В‘чера пред преполнетата мала сала во Општина Охрид  во 19 часот во малата сала на Општина Охрид се одржа Јавна Расправа за фискалната стратегија и нацрт програмите за буџетот за 2020 година. Претседателите на урбаните заедници, невладините организации, спортските друштва покажаа преголем интерес, и интерактивно учествуваа во Расправа за фискалната стратегија и нацрт програмите за буџетот за 2020 година.

Долго најавуваниот Развоен буџет за 2020 година на Општина Охрид, успешно го помина и последниот филтер, кој законски мора Општина Охрид да го помине пред своите граѓани.

Секако Општина Охрид, може да се пофали, како крајно ретко транспарентна Општина, каде граѓаните пројавиле најголем интерес и активно учествувале со свои предлози, за потреби, кој треба да се вметнат во  буџетот за 2020 година.

Колкава беше заинтересираноста, може читателите, и целата македонска, а богами и светска јавност да увидат од приложените фотографии. Заклучок, може да си донесе секој читател поединачно.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

МВР денеска ќе издава лични карти по итна постапка

saso user

Катица Јанева наредила „форензичко бришење“ на компјутерите во СЈО

saso user

Клуге за МИА: Нема место за паника, само пет отсто од заболените од коронавирус се во критична состојба

saso user