Мода Топ вести

Нов скандал во ЦСУ „Климент Охридски“, Бившион директор не ојт, а плата земвит. Наташа очи имаТ ал не?

До редакцијата ОхридСкај, пристигна писмо од родител, по пат на електронска пошта, каде се изнесуваат низа неправилности во работењето на директорката ан ЦСУ „Свети Климент Охридски“ во Охрид.
Се откриваат нови скандали на директорката на училиштето Наташа Танеска, која попатно како награда за нејзниното несовесно работење, а за партизацијата на образовниот процес биде комплетна, ја поставиле и за Кординатор на Форум на Жени при СДСМ Охрид?!
Писмото е испратено на Охридски Дијалект, редакцијата го објавува интегрално, без никаква редакциска корекција:
– „Имам една приказна која можеби би ве заинтересирала. Зшчо преку ми се овие глупостиве од Наташа Танеска директоркана од Св Климент.Децана  во коснана  наставник по информатика видено немет.
Бившион директор не ојт,а плата земвит.Наташа очи имаТ ал не? Тој си лапа паричина.Ам за децава со посебни потреби нема.
Или таа само не сака да му заборави за  помошта која и ја пружи во време на владеењето на ВМРО ДПМНЕ од Далјан да премине во централното училиште и со брзина на светлост по доаѓањето на СДСМ на власт да седне и во директорското место.
И тоа не е  се. Го води ли Клубот на жени пасивен ВМРОВЕЦ? Или едноставно Наташа е Жена играч?
Сега последно, 2 год да ми ти имала толкувач по германски јазик, а не наставник по германски јазик.
Цела општина на нозе е за случајов. А нејзе и дремиТ. Многу јака била во партија/. Од каде до каде??
 Ам децава наши кој ги учиТ? Што ќе научеТ? На никого гајле не му е.
А бре  Градоначалниk, директориве не чинеТ.Прајт кровој,дограми,ам џабе му, ко овие го саботиреТ.“.
Авторот познат на редакцијата ОхридСкај
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Филипче – За ден-два ќе се знае дали заболената жена сѐ уште може да инфицира други лица

saso user

Филипче со совети за самоизолација

saso user

Нема докази дека Мијалков влијаел врз ДИК, се бара ослободителна пресуда

saso user