Македонија

Скопјанка нападната во ресторан во Центар

Во Полициската станица Центар, Е.М.(35) од Скопје вчера во 18.00 часот пријавила дека во 02.00 часот во угостителски објект на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ била физички нападната од Д.Н. од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Дипломати во САД: Блокадата за С.Македонија и Албанија е уназадување и огромна грешка

saso user

Во Штип се отвора приватна школа за професионални пилоти

saso user

Извадок на дел од дневни настани на МВР за ден 26.10.2019 година

saso user