Балкан

Македонец уапсен за серија тешки кражби во Бања Лука: Апостол признава се’, само да го пуштат

Полицијата во Бања Лука го уапсила македонскиот ржавјанин Апостол Б., кој е осомничен за серија тешки кражби на бањалучкото подрачје, пишува „Српскаинфо“.

Апостол се товари дека извршил повеќе провални кражби во станови во Бања Лука. При апсењето, кај него бил пронајден софистициран алат.

Македонецот се согласил на соработка со полицијата само да го пуштат. Полициски извор рекол дека е во тек криминалистичка обработка и оти полицијата и осомничениот веќе „усогласиле“ повеќе нерасчистени кривични дела во последниот период.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Македонскиот лекар од Дарувар со првата приватна клиника во Хрватска

saso user

Ниш: Со „мерцедес“ на улица удрил во дива свиња, па завршил во болница

saso user

Мицотакис ќе дава по 2000 евра за секое новороденче и ќе го промовира „брендот Македонија“, ако победи

saso user