Балкан

БиХ: Дива свиња среде бел ден се прошета низ центарот на Високо

Високо вчера го посети дива свиња, која околу 15 часот мирно се прошета низ самиот центар на градот, пишува „Аваз“.

Граѓаните изненадено и љубопитно ја гледале, некои и ја фотографирале кога поминувала покрај Здравствениот дом, средното училиште…

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Расправата во грчкиот Парламент за доверба на новата влада продолжува денеска

saso user

Српската опозиција најави голем народен протест на 13 април пред Собрание

saso user

Мира, сопругата на Слободан Милошевиќ се бори за живот

saso user