Спорт

Валверде за Меси: После 30 години, нормално е да се појават мисли за пензионирање

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе.

Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и откри дека е задоволен што е почестен, кога веќе го гледа крајот на кариерата.

– Меси нема да замине утре, ниту за три дена. После 30 години, нормално е да се појават вакви мисли – рече менторот на „Лос Кулес“ пред утрешниот меч со Мајорка.

Во однос на тоа дали тимот се подобрил во последно време, тој вели вака: „Ако направите слаб натпревар, како оној со Леганес, се чини дека сте многу слаби. Три дена подоцна победивме против Борусија и бевме многу добри. Ние сме во клучна фаза во сезоната. Ние сме силни и не сакаме да престанеме да бидеме такви“.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

После седум години Обрадовиќ и Фенербахче ја прекинаа соработката

saso user

Јувентус со нов клубски рекорд

saso user

Во план е Премиерлигата да продолжи на 13 јуни

saso user