Сцена

Се сврши оскаровката Ема Стоун

По две години врска американската актерка Ема Стоун и режисерот Дејв Мекери се свршија. Оваа вест Дејв ја сподели на Инстаграм, со фотографијата на која Ема го покажува бисерно дијамантскиот прстен.

Иако Ема сè уште не се огласила по тој повод, на фотографијата изгледаат многу среќно.

Ема и Дејв првпат се појавија во јавноста во 2017 година, а се запознале една година порано на снимањето на емисијата „Сабота вечер“ на која Дејв работи како еден од режисерите.

Во неодамнешното гостување кај водителката Елен Деџенерис, Ема признала дека сака да се омажи и да има деца, иако се згрозувала на спомнувањето на оваа тема во тинејџерскиот период, пренесува „Дејли мејл“.

Врската со режисерот Ема ја држеше надвор од очите на јавноста, сè додека заедно не се појавија на црвениот тепих на доделувањето на наградите на Здружението на филмските актери.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Најсексапилниот фраер на планетата го нападнаа дека се „запустил“ и „здебелил“ поради оваа фотографија ФОТО

saso user

Ќерката на Мајкл Џексон за контроверзниот документарец за татко ѝ: Зарем мислите дека ќе го уништите неговото име?

saso user

Почина легендарниот актер Михаило Миша Јанкетиќ ФОТО

saso user