Урбани вести

СЕ УРЕДУВА ПРИСТАПНА ПАТЕКА ВО СТАРИОТ ДЕЛ НА ОХРИД

Екипи на ЈП  Градски Гробишта деновиве работат на уредување на пристапна патека  во стариот дел на градот којашто ги поврзува улиците „Климентов Универзитет“ и „11 Октомври“.

Инвестицијата на зафатот е околу 58.000.оо денари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ЗАВРШИ ТРИЕСЕТ И ШЕСТАТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД

saso user

ИЗРАБОТЕНА ТЕХНИЧКА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ТРИ ОХРИДСКИ УЛИЦИ

saso user

Кривична пријава за скопјанец поради сомнение за сторени 17 казнени дела „тешка кражба“ и „кражба“ низ Охрид

saso user