Балкан

Пожар во хотел во Атина

Пожар избувна денеска во внатрешноста на хотел во Атина, веројатно на последните два ката, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчката државна телевизија ЕРТ, две лица кои биле на шестиот и седмиот кат биле евакуирани, а продолжува акцијата на пожарникарите, како за проверка на собите, така и за гаснење на пожарот.

Од противпожарната служба на Грција соопштуваат дека се ангажирани 35 пожарникари со 12 возила.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Син го искасапил татко си, еден од најбогатите во Нови Пазар

saso user

РСЕ: Србија ќе ја прекине кампањата против Косово за повлекување на признавањето

saso user

Во Албанија заразено 51 лице заразено, меѓу кои еден лекар и три сестри

saso user