Бизнис

Поевтин роаминг со Грција од следното лето

Од следната летна туристичка сезона граѓаните ќе користат поевтин роаминг со Грција, најави денеска министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски.

– Она што можам да го најавам пред стартот на следната летна туристичка сезона е дека имаме соработка со дел од операторите кои функционираат во двете земји и дека граѓаните ќе имаат доста, доста намалени цени за роаминг со Грција – изјави Манчевски, одговарајќи на новинарски прашања по конференцијата посветена на Стратегијата за јавна администрација 2018-2022.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Сименс отпушта уште 2.700 работници

saso user

Владата ќе им купи на вработените 200 таблети

saso user

Бектеши: Македонските компании се подготвени за членството на земјата во НАТО, со мерките кои ги преземаме бизнисот ќе биде поконкурентен на странските пазари

saso user