Македонија

Маж пронајден мртов кај Миравци

Во близина на Шумското складиште кај село Миравци, вчера било пронајдено тело на починато лице, соопшти денеска СВР Струмица.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а екипа од полициската станица во Гевгелија констатирала дека се работи за лицето Н.С. (55) од село Давидово.

По наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Двесте и педесет краткорочни набљудувачи на ОБСЕ-ОДИХР на денот на изборите

saso user

Македонија на 56 место според Индексот за човекови слободи, не мрднавме ни место погоре од лани

saso user

Милчин: Имавме нерегуларни избори, а ќе имаме и чудна нефункционална влада

saso user