Свет

Евакуирани 14 руски судови по алармот за поставени бомби

Судови во Москва и Санкт Петербург денеска беа евакуирани по анонимни дојави за поставени бомби.

Осум судови беа евакуирани во Москва – во окрузите Гагарински, Чертановски, Троицки, Лефортовски, Хорошевски, Тагански, Чериомушкински и Тимириазевски, додека во Санкт Петербург беа евакуирани шест судови – Градскиот и пет окружни, пренесе ТАСС.

Серија анонимни дојави почнаа минатата недела и сите се покажаа лажни.
Во Москва и Санкт Петербург, непознати лица бараа надомест во биткоини, но се утврди дека дојавите биле лажни. Откриено е и дека повиците доаѓале од странство, најверојатно од Украина.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Над стотина мртви птици во Британија, не се знае зошто ВИДЕО

saso user

Салвини: Подготвен сум да чекам се додека не се усвојат клучните закони

saso user

Хаос во Турција по поројните дождови, седуммина исчезнати, 4.000 лица отсечени

saso user