Сцена

Актерот беше три пати прогласуван за најсекси маж, а сега изгледа како бездомник ФОТО

Славниот холивудски фраер Ник Нолти сними повеќе од 50 филмови во својата богата кариера, па дури и трипати беше номиниран за Оскар.

Во младоста, тој се сметаше за голем сексуален симбол на Холивуд, а по него воздивнуваа дамите низ целиот свет. Но, поминаа децении, а Нолти повеќе не е како што беше. Напротив, ако го сретнете на улица денес, тешко дека ќе го препознаете.

Денес 78-годишниот актер изгледа непрепознатливо. Долга седа брада, бушава коса и чудно облекување го трансформирале Нолти, па ретко кој денес би го препознал.
Овој великан на американската филмска сцена всушност ја започна својата кариера во театарот, но наскоро се префрли на филмското платно, со што си обезбеди планетарна популарност.

Покрај неговите актерски остварувања, Нолти е познат и по неговиот турбулентен приватен живот, кој го обележаа борбата со зависностите и бројните пропаднати љубовни врски.

Нолти се женеше четирипати и има две деца. Тој неколкупати е прогласуван за најпосакуван маж на светот.

Datei:Photo de Nick Nolte.jpg

ФОТО: Принтскрин

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Дино Мерлин и Здравко Чолиќ, со по 100.000 евра, најплатени балкански пејачи за Нова година

saso user

Со оваа песна Шабан Шаулиќ испратен во вечниот дом (ВИДЕО)

saso user

Принц Вилијам ја бакна Рита Ора пред сите и го прекрши протоколот

saso user