Урбани вести

Известување од Општина Охрид

Поради поставувањето на новогодишнте украси во чаршијата, Локалната самоуправа апелира, доставувањето на роба во деловните објекти да се врши исклучиво со ниски возила, бидејќи може да дојде до оштетување на реквизитите и други несакани проблеми

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Дирсла со новиот стерилизатор станува современа депонија

saso user

Известување од Општина Охрид за промена на режим на сообраќај

saso user

ВМРО ДПМНЕ :Георгиески три месеци одложуваше за ребалансот на буџетот и на крајот реши да биде партиски послушник на СДСМ

saso user