Свет

Три хороскопски знаци за кои декември ќе биде најлошиот месец

Декември ни е еден од омилените месеци во текот на годината, најмногу заради празниците.

Меѓутоа, за три знаци од хороскопот декември и нема да биде толку добар, па едвај ќе чекаат да зачекорат во јануари, односно во новата година.

Близнаци

Имате силна потреба за осаменост. Можеби нема да ви биде мило и можеби ќе биде болно, но од тоа не можете да избегате. Еднаш кога ќе продрете во сите мистериозни делови на душата, ќе бидете многу среќни поради тоа.

Вага

Започнавте со психичкa детоксикација. Некои од вас можеби го промениле домот или градот. Некои едноставно ќе сакаат да поминат повеќе време со семејството. Ова е просторот кој треба да го уредите и поради тоа многу подобро ќе се чувствувате.

Водолија

Ги плаќате своите долгови. Кармата дојде да ви наплати сè. Вашата цел е да бидете добри кон себе. Тоа е најдобрата прилика за да ја добиете слободата која отсекогаш ја барате преку одморот, простувањето, гледањето напред…

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

По грешка им подарил торта со марихуана на медицински сестри

saso user

Се судрија јапонски патролен и севернокорејски рибарски брод

saso user

Најмалку 30 луѓе загинаа во трикратен самоубиствен напад на Боко харам

saso user