Свет

„Телефонски тероризам“ во Јапонија, пензионер 24 илјади пати се јавил на линија за жалби

Пензионер од Јапонија бил уапсен за „телефонски тероризам“, откако 24 илјади пати се јавил на бесплатната линија за препораки, жалби и пофалби на телефонскиот оператор КДДИ.

Официјалната причина за апсењето гласи: „Измамничка опструкција на бизнисот“.

Тој сметал дека компанијата го нарушила договорот со него и настојувал да дојдат да му се извинат. Но веднаш откако ќе кажел што го мачи, 71-годишниот пензионер ја спуштал слушалката.

Јапонија сè почесто се соочува со проблематично, нелогично или опасно однесување на повозрасното население.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Словачка прв починат од ковид-19 од мај, досега има 29 жртви

saso user

Автомобили за намалување на стравот кај децата во болница во Велика Британија (ВИДЕО)

saso user

Четворица ранети со сачмарка во Москва, по расправии во парк за кучиња

saso user