Балкан

Србија: Се обидела да ги отруе откако претходно од нив се задолжила 30.000 евра

Душанка Т. (69) од белградската населба Железник уапсена е во саботата поради сомнеж дека во текот на ноември, со лекови, во два наврата пробала да отруе двајца старци од кои предходно позајмила 30.000 евра. Таа им подготвувала ручек во кој ставала голема количина „бромазепам“, а потоа ги терала да го изедат.

Според сознанијата, Душанка која и на двајцата им ги одржувала становите, се сомничи дека на 1. ноември пробала да го убие Драгиша Јовановиќ (85), а на 25. ноември  и Чедомир Благојевиќ (89).

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Брнабиќ: ТВ Н1 стана политичка партија и ја води најдобрата опозициска кампања

saso user

Ципрас и Вучиќ разговараа и за европската перспектива на Западен Балкан

saso user

Протест „1 од 5 милиони“: На однапред украдени избори нема да учествуваме

saso user