Сцена

Руската кралица на модата ги шокираше сите: Ми преостануваат уште 7 месеци од животот ФОТО

Мирослава Дума (34), една од најбогатите Русинки, на Инстаграм откри сè за борбата за живот. Дума е една од првите руски блогерки и основач на порталот Биро24/7. Таа открила низ што поминувала откако ѝ дијагностирицале ретка белодробна болест и ѝ дале само седум месеци од животот.

„На почетокот на годинава ми дијагностицираа ретка болест на белите дробови и ми дадоа уште седум месеци од животот. Беше страшно, но сега кога ќе се сетам на тоа, сфаќам дека тие неколку месеци од опоравувањето ми беа најсреќни во животот. Одеднаш „забавив“ и сфатив колку го сакам животот, колку е прекрасен нашиот свет и колку сакам да останам тука. Со луѓето кои ги сакам. Првпат во животот ја гледав убавината на небото и прекрасното зеленило во природата. Како претходно да живеев на друга планета. Се будам среќна бидејќи жива сум овде“, напишала Мирослава и додала како претходно била опседната со лајкови и прифаќање во вистинскиот, но и во виртуелниот свет.

„Во последните две години универзумот ми испрати случајности кои денес ми изгледаат речиси неверојатни – како глупавите грешки кои ги направи мојот адвокат, поради кои порано ми ја дијагностицираа болеста и поради што добив шанса за живот“, се присетила таа.

Многумина се шокирале од оваа нејзина исповед.

„Мила моја Мира, се обидувам да напишам коментар, но твојата приказна е толку емотивна и искрена што не можам ништо да кажам“, гласел еден од коментарите.

Image result for miroslava duma

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Маркл бакната од порно ѕвезда, немало втора средба

saso user

Борис Новковиќ стана татко, бебето доби име од само две букви

saso user

Шарлиз Терон: Веќе 10 години немам момче

saso user