Македонија Топ вести

Јанева и Кичеец стасаа во суд (ФОТО)

Катица Јанева дојде на денешното прво рочиште од случајот „Рекет“. Таа беше спрoведена во судот од станот на нејзиниот син каде се наоѓа во домашен притвор од минатата недела.

Во судот се појави и Зоран Милевски Кичеец, кој е третоосомничен за „Рекет“. Првоосомничениот Бојан Јовановски Боки 13 треба да биде донесе од затворот во Шуто Оризари, каде е во притвор.

Судскиот процес за „Рекет“ побуди огромен интерес во јавноста и во медиумите.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Утрешен „Слободен печат“: Катица Јанева не знае или не сака да ги фати Никола Тесла и Илија Громовник?

saso user

Шекеринска: Шугата не потекнува од касарната во Велес, туку од лице кое почнало да служи воен рок

saso user

Кичевчанец се обидел да силува девојка, но таа, заедно со сестра ѝ, го натепала

saso user