Урбани вести

ЈАВНА РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА ОХРИД ЗА 2020 ГОДИНА

На 10 декември (вторник) со почеток во 19 часот во малата сала на Општина Охрид ќе се одржи Јавна Расправа за фискалната стратегија и нацрт програмите за буџетот за 2020 година.

Се покануваат претставници од Урбаните и Месни заедници и заинтересирани граѓани да бидат дел од овој настан.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ОСВЕТЛЕНА ВО ЦРВЕНО ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ХЕМОФИЛИЈАТА

saso user

СЕ УРЕДУВА ЗЕЛЕНИОТ ПОЈАС ОД ХИДРОБИОЛОШКИ ЗАВОД ДО СВ.СТЕФАН

saso user

СЕ ЧИСТАТ ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ВО ОПШТИНА РЕСЕН

saso user