Сцена

Славните пејачи осудени за брутално силување на две жени: Ги дрогирале па ги снимале додека се изживувале

Две музички сензации, Јунг Џун-јанг (30) и Чои Јонг-хун (29) осудени се за бизарно силување на две жени. Тие прво ги дрогирале овие жени, а потоа ги принудиле на секс и сето тоа го снимале со својот телефон.

Светот на К-поп музиката (жанр кој е многу популарен во Јужна Кореја) е преполн со бизарни скандали кои постојано ја тресат јавноста. Самоубиствата на пејачите и пејачките се многу чести, а самоповредувањето и сексуалната злоупотреба се составен дел на музичката сцена во Јужна Кореја, која стана планетарно популарна во последните неколку години.

Сега, светските медиуми објавија за грозоморниот случај кој моментно го тресе К-поп, а станува збор за обвиненија против двете sвезди, Јунг Џун-јанг и Чои Јонг-хун, кои се осудени за брутално силување на две жени.

Судијата на Сеул пресудил дека двете млади sвезди се виновни за силување, а дополнителна отежнувачка околност во нивниот случај било и тоа што тие се снимале за време на сексот и притоа се изживувале врз жртвите. Судот утврди дека жените биле третирани како „објекти за нивно сопствено сексуално задоволство“ и дека нивниот третман бил нехуман.

Кога ја слушнале пресудата, и Јунг Џун-јанг и Чои Јонг-хун почнаа да плачат. Девојките биле силувани двапати во текот на 2016 година.

Јунг покрај тоа бил обвинет и за снимање на сексуалниот чин со жените без нивна согласност и знаење, како и за споделување на таа порнографска содржина без нивна согласност. Јунг доби шест години затвор за своите дела, а Чои пет години затвор.

И двајцата беа членови на интернет групи во кои се споделувале аматерски секс-видеа, како и шеги за дрогирањето и силувањето на жени. Исто така, се дознало и дека нивните жртви биле дрогирани и не биле во состојба да пружат никаков отпора на своите напаѓачи.

„Тешко е да се замислат екстремните страдања што жртвите морале да ги искусат – рекол судијата на крајот од пресудата.

И двајцата мажи ќе треба да поминат и низ 80 часа сексуално образование.

FOTO: Instagram/Printskrin

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

На 97 години почина Дорис Деј

saso user

Кога Меланија ја нема, Трамп флертува со првата дама на Аргентина ВИДЕО

saso user

Славната пејачка проговори: Ме дрогираше, ме силуваше и сакаше да ме убие

saso user