Спорт

Скопје домаќин на Светско фудбалско првенство на непризнаени земји

Конфедерацијата на независните фудбалски асоцијации (КОНИФА) денеска потврди дека Светското фудбалско првенство на непризнаени земји ќе се игра во Скопје.

КОНИФА објави дека нашиот главен град ќе биде домаќин на нивното фудбалско првенство, кое ќе се одржи од 30 мај до 7 јуни.

„Не можеме да дочекаме да ги пречекаме сите во прекрасната Македонија!“, стои во соопштението на КОНИФА, која ја сочинуваат територии кои не се признаени ниту од Обединетите нации ниту од ФИФА.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Верати ќе го продолжи договорот со ПСЖ до 2024 година

saso user

Солскјер: Санчез е како кечап во шише, не може да излезе, а потоа нагло доаѓа во големи количини

saso user

Шварценегер предложи Роналдо да носи прекар „Терминатор“

saso user