Сцена

Почина ѕвездата од серијата „Вил и Грејс“

Актерката Шели Морисон, која глумеше популарната серија „Вил и Грејс“, почина на 83 години во Лос Анџелес.

Таа во серијата ја имаше улогата на куќната помошничка Розарио, која работеше за себична жена милионерка. Како што јавуваат американските медиуми, Шели починала вчера како последица од срцев удар.

Во серијата таа глумеше од 1999 до 2006 година, појавувајќи се во 68 епизоди.

Обожавателите на серијата „Вил и Грејс“ се простуваат од Шели преку социјалните мрежи.

FOTO: Принтскрин

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Скарлет Јохансон на врвот на Форбсовата листа на најплатени актерки

saso user

Евровизиската песна на Италија со над 50 милиони прегледи на Јутјуб (ВИДЕО)

saso user

Хајди Клум во танга и топлес се шета на палуба!!

saso user