Свет

Еве како Меланија ја украси Белата куќа за Божиќ ФОТО

Првата дама на САД Меланија Трамп покажа како ја накитила Белата куќа за Божиќ.

– Духот на Америка сјае во Белата куќа. Возбудена сум што ја споделувам оваа прекрасна изложба на патриотизам со сите вас, напиша Меланија Трамп на Твитер изразувајќи возбуда од претстојната Божиќни празници.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Во Холандија затвориле школско игралиште оти децата биле прегласни

saso user

Трамп го исфрли шефот на кабинет бидејќи кашлал за време на интервју

saso user

Се исуши дрвото на пријателството на Трамп и Макрон

saso user