Спорт

Во среда се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Во среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но од 4 декември љубителите на зимските спортови и рекреативното лизгање конечно ќе може да се забавуваат во своето омилено зимско катче.

Вистинскиот мраз, направен по светски стандарди, како и условите кои ги пружа лизгалиштето се идеални за и оваа зима посетителите да уживаат во хокеј, уметничко и рекреативно лизгање.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Tројца кандидати за Играч на годината, објави УЕФА

saso user

Сите резултати и превремен пласман во Лига Европа

saso user

Надал: Не сум лицемер, сакав Тим да го победи Ѓоковиќ

saso user