Спорт

Арсенал не го сака Алегри поради лошиот англиски

На раководството на Арсенал не му се допадна фактот дека италијанскиот фудбалски стручњак Масимилијано Алегри не знае англиски и сака да донесе девет лица во клубот.

Поради ова, поранешниот тренер на Јувентус најверојатно нема да го предводи Арсенал.

Претставниците на лондонскиот клуб комуницирале со Алегри уште пред да биде отпуштен Унаи Емери, а раководството не било импресионирало дека Алегри имал многу лоша комуникација на англиски јазик и не можел ниту да поддржува едноставен разговор.

Покрај тоа, на Арсенал не му се допадна фактот дека Алегри бара донесе девет лица во стручниот штаб.

За возврат, како што е објавено во англиските медиуми, Алегри имал прашања за нивото на тимот во Арсенал. Тој повеќе би чекал до летото пред да се врати на тренерската работа.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Ги исекле стативите на стадионот во Кавадарци, Јанчев го осуди вандализмот и најави реконструкција

saso user

Младинците одиграа 1:1 против Казахстан

saso user

Барселона конечно победи на гости и не прими гол

saso user