Урбани вести

Загадениот воздух ќе го мери станица на плоштадот на ВМРО

Градот Скопје постави мерна станица за мерење на нивото на загаден воздух на плоштадот на ВМРО во центарот на градот.

„Чистиот воздух и чистата животна средина немаат алтернатива. #Скопје#ЧекорПоЧекор“, напиша скопскиот градоначалник Петре Шилегов на својот профил на Фејсбук.

 

Фотографија на Петре Шилегов.
Фотографија на Петре Шилегов.
Фотографија на Петре Шилегов.
Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ОСНОВНОТО УЧИЛИШТЕ “ВАНЧО НИКОЛЕСКИ“ ОД ЛЕСКОЕЦ ДЕЛ ОД ЕРАЗМУС ПРОГРАМАТА

saso user

Рекорд на Градот Скопје: За 40 дена асфалтирани дури 880 метри на булеварот Кочо Рацин

saso user

ПРОДОЛЖЕН РОКОТ ЗА ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ПРОЕКТИ ОД ОБЛАСТА НА ОДРЖЛИВИОТ ЛОКАЛЕН ЕКОНОМСКИ РАЗВОЈ И ТУРИЗМОТ ЗА 2020 ГОДИНА

saso user