Македонија

Насилната дадилка во притвор, тепала двегодишно дете

Дадилката која денеска во игротека во кафе барот „Дежа ву“ во Аеродром беше снимена од безбедносните камери како тепа и малтретира дете е приведена, а надлежен јавен обвинител и одредил 30 дневен притвор, јави ТВ 21.

Детето имало околу две години, а жената заедно со него чувала уште две други деца.

Случајот го пријавил сопственикот на кафе барот и игротеката „Дежа ву“, кој случајно ги прегледувал снимките од безбедносните камери.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Опозицијата ѝ забележува на Антикорупциска оти не ја чешла Владата

saso user

СДСМ: Социјалната реформа ги унапредува правата на лицата со попреченост, градиме фер и праведно општество на еднакви можности за сите

saso user

Сочувство од претседателот Пендаровски за загинатите и повредените во земјотресот во Албанија

saso user