Спорт

Ливерпул ќе го проширува стадионот ама прво ќе ги праша локалните жители

Фудбалскиот клуб Ливерпул подели над 5.000 летоци во предградието на Ливерпул, Енфилд, со повик да учествуваат во дискусиите за проширување на стадионот на клубот.

Дебатата ќе трае неколку дена на „Енфилд“ од 29 ноември до 4 декември. Клубот, исто така, ќе лансира и онлајн центар каде ќе можат да се видат понудите за реконструкција.

Претходно беше објавено дека Ливерпул планира да го зголеми капацитетот на арената од сегашните 54.074 на повеќе од 60 илјади места.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Резултати од дуелите од второто коло во Лига Европа

saso user

Милан му даде црвен картон на Џампаоло, а зелен на Пиоли

saso user

Ѓоковиќ: Понекогаш се прашувам дали треба да се вклучам во политика

saso user