Спорт

Кастратовиќ останува на чело на Металург

Црногорскиот тренер Зоран Кастратовиќ ќе остане на чело на Металург, откако неговата оставка не била прифатена од раководството на тимот.

Оттаму објавија дека тој ја има целосната поддршка за да спроведе дисциплински мерки кон ракометарите што нема да го прифатат неговиот начин на работа. Неговото незадоволство и одлуката наводно дошле поради непослушност и недисциплина на некои од играчите во клубот.

На тимот му претстои меч во ЕХФ Купот против Горење во Скопје на 24 ноември.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Солари: Реал секогаш има повеќе кандидати од Џулија Робертс

saso user

(ВИДЕО) ЏОКОВИЌ ОДИГРА ТЕНИС ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА ,ДА ДОКАЖЕ ДЕКА СИТЕ СМЕ ИСТИ.

saso user

УЕФА ја промовира топката за плејофот на Лигата на Европа

saso user