Свет

Мексико го стресе земјотрес од 5,4 степени според Рихтер

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на мексиканскиот регион Чијапас, соопшти Американскот геолошки завод (УСГС).

Епицентарот на ударот бил на 119 километри југозападно од Сучијата, а е регистриран на длабочина од 10 километри, наведе УСГС, пренесен од британските медиуми.

Засега нема информации за евентуални жртви или предизвикана материјална штета.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

Расте бројот на заразени на крузерот „Дајмонд принцес“, нови 67 се позитивни

saso user

Асанж осуден на 50 недели затвор

saso user

Најмалку 14 загинати рудари во експлозија во рудник за јаглен во југозападна Кина

saso user