Урбани вести

ЗАПОЧНА СПОРТСКАТА ЛИГА ВО ФУТСАЛ ЗА ПИОНЕРИ

Спортската лига во Футсал за пионери (првото коло) започна денес во балон салата “Климент  Колески”.

Во рамки на првото коло се постигнаа следните резултати:

  • ОУ Живко Чинго Велгошти- ОУ Св.Климент Охридски 2:1
  • ОУ Братство Единство – ОУ Григор Прличев 0:1
  • ОУ Христо Узунов -ОУ Ванчо Николески Лескоец 1:1
  • ОУ Кочо Рацин – ОУ Св.Наум Охридски Пештани  4:1

Во понатамошен период ќе се одиграат и наредните кола. Дополнително во календарот со активности на Сојузот на училишен спорт Охрид, се предвидени натпревари во шах, пинг понг, одбојка и кошарка.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕСКИ ЌЕ ПРИРЕДИ ИФТАРСКА ВЕЧЕРА

saso user

Втор новогодишен базар на охридски ракотворби во Хотел „Силекс“ Охрид

saso user

ОХРИД ДОМАЌИН НА МЕЃУНАРОДЕН ТУРНИР ВО ШАХ

saso user